Reklama

Reklama
Reklama
Reklamasoc01 glowneZainteresowanie piłką nożną wśród dzieci jest ogromne, ale, niestety, możliwości Błękitnych, aby szkolić jeszcze młodszych adeptów futbolu, są niewystarczające. Stargardzki klub znalazł na to złoty środek. Nawiązał współpracę z Socatots, która pozwoli zapewnić ciągłość szkolenia, najpierw w prywatnej szkółce, a następnie w Błękitnych.

 Socatots i Brazilian Soccer School – w piłkę od najmłodszego

Socatots to jedyny w Polsce program zabaw ogólnorozwojowych z elementami piłki nożnej dla dziewczynek oraz chłopców w wieku od 6. miesiąca życia. Głównym jego celem jest stworzenie dzieciom optymalnych warunków do rozwijania sprawności fizycznej, ale nie tylko. Wielopłaszczyznowe ćwiczenia umysłu mają również rozwijać pamięć, wytrwałość, samodyscyplinę oraz pobudzać świadomość przestrzenną. Dzieci uczą się trudnej sztuki podejmowania samodzielnych decyzji, a dzięki uczestnictwu rodziców budują jednocześnie poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego. Z kolei praca w grupach ma rozwinąć umiejętności społeczne, nauczyć współpracy, towarzyskości, szacunku, pewności siebie, jak również dumy z własnych osiągnięć.

W ramach Socatots funkcjonują również Brazilian Soccer Schools, czyli Brazylijskie Szkoły Piłkarskie. Jest to jedna z największych na świecie sieć szkółek piłkarskich, która wywodzi się z Wielkiej Brytanii, gdzie z pomocą Uniwersytetu w Leeds powstał program inspirowany Futebol de Salão, czyli brazylijską grą w piłkę nożną na sali. Brazylijskie Szkoły Piłkarskie skupiają się przede wszystkim na rozwoju techniki piłkarskiej, a treningi przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-9 lat. Brazylijskie Szkoły Piłkarskie to doskonały wstęp do profesjonalnej piłki nożnej, przygotowanie do gry w klubie lub uzupełnienie treningów. Przede wszystkim jednak jest to wspaniała przygoda i zabawa z piłką nożną.

Błękitni są na tak

9 października została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Klubem Piłkarskim Błękitni Stargard, a prywatną szkółką piłkarską Socatots. Dzięki temu szkolenie najmłodszych i prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych inspirowanych piłką nożną dla chłopców i dziewczynek przy KP Błękitni Stargard zostanie rozszerzone i zacznie się już od 6. miesiąca życia. Po ukończeniu profesjonalnego szkolenia w Socatots, dziecko będzie kierowane do Błękitnych Stargard celem przygotowania do gry w dorosłej zawodowej piłce nożnej.

O nowo nawiązaną współpracę postanowiliśmy zapytać wiceprezesa Błękitnych Jarosława Hajduka.

Od dawna myśleliście o takiej współpracy?

Od pewnego czasu rozważaliśmy możliwość nawiązania jej z jakąś prywatną szkółką piłkarską w Stargardzie. Prowadzaliśmy nawet na ten temat rozmowy z Mateuszem Rzepeckim ze Smyka, ale ostatecznie nie doszło do współpracy. Ponad miesiąc temu postanowiliśmy ponownie rozważyć ten pomysł, przeanalizowaliśmy stargardzkie szkółki, rozpoczęliśmy rozmowy z Socatots i udało nam się wypracować porozumienie.

Czym podyktowana była potrzeba takiej współpracy?

Socatots trenuje dzieci od 6. miesiąca, nawet do 12. roku życia. Nasz klub rozpoczyna szkolenia od 9-latków, bowiem nie mamy ani tak szerokiej kadry trenerskiej, ani środków finansowych, ani też bazy, aby szkolić młodszych. Liczba chętnych w naszym klubie w najmłodszych rocznikach sięga nawet 50 osób, a nigdy nikomu nie odbieramy szansy uczestnictwa w zajęciach. Dzięki współpracy z Socatots zapewnimy ciągłość szkolenia, i - co równie istotne - dzieci, które do nas trafią, będą miały już podstawową wiedzę na temat piłki, umiejętności związane z wymianą podań, zachowaniem się z piłką.

Co najbardziej Wam się spodobało w tej szkółce?

To, że Socatots zaczyna szkolenie w tak wczesnej fazie życia dziecka. Poprzez zabawę uczestnik szkółki poznaje piłkarskie abecadło, a wraz z wiekiem zgłębia tajniki piłki, ukierunkowuje się na technikę. Początkowo zajęcia odbywają się z udziałem rodziców, natomiast kiedy dziecko zaczyna już chodzić, treningi prowadzone są w grupach. Szkółka ta funkcjonuje tylko w sali, dzięki czemu nie musi zważać na warunki atmosferyczne, tak że zajęcia odbywają się przez cały rok.

Korzyści z tej współpracy będą obopólne.

Owszem. Dziecko trenujące w Socatots będzie miało cel, a mianowicie po uzyskaniu określonego wieku trafi do nas, gdzie będzie kontynuowało treningi, a do tego zacznie grać w ligach i turniejach. My będziemy promować szkółkę, natomiast Socatots umieści nas wśród markowych klubów, z jakimi prowadzi współpracę, co na pewno będzie stanowiło duże wyróżnienie. Współpraca ma charakter czysto partnerski. Błękitni zawsze opierali swój system szkoleniowy o wychowanków, a dzięki tej współpracy będzie on jeszcze wydajniejszy.

Więcej informacji na temat Socatots można uzyskać na www.socatots.pl/stargard oraz www.grajznami.pl/stargard.

W przypadku zainteresowania treningami w Socatots można kontaktować się z trenerem menagerem regionalnym Socatots Stargard, Marcinem Bencychem pod numerem telefonu 798 760 588.

Pozostałe roczniki KP Błękitni zaprasza do siebie. Numery telefonów do trenerów poszczególnych roczników zamieszczone są w zakładce ‘kontakty’ na stronie www.blekitni.stargard.pl.

oprac. mk

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Kod ochronny
Odśwież

Aktualności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Serwis Stargardzka.pl wykorzystuje "cookies" (ciasteczka) w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu oraz personalizacji ustawienia treści i usług. W przypadku braku zgody na ich zapisywanie konieczna jest zmiana odpowiednich ustawień przeglądarki internetowej.

Akceptuję fakt wykorzystywania cookies dla tej strony.